Menü megnyitása

Újra indulhatnak a versenyfelkészítő szakkörök!

2013. november 8.

A Tehetséghidak Program negyvenkilenc pályaműnek nyújt támogatást versenyfelkészítő szakkörök indítására.

A tehetséggondozó versenyeken a korábbi években sikerrel szereplő diákok bevonásával újra versenyfelkészítő szakköröket indíthatnak a Tehetségpontok. A nyertes diákok versenytapasztalatukkal is segítik a fiatalabbakat a felkészülésben. Míg az előző felhívás keretében a matematikai és a természettudományos szakköröket támogatta a Tehetséghidak Program, addig a mostani pályázat a legkülönfélébb tárgyi szakkörök megvalósításához nyújtja támogatását.

A 2013 októberében lezárult felhívásra (Versenyfelkészítő szakkörök megvalósítása diákmentorok bevonásával) összesen 103 pályamű érkezett a beadási határidőig. A beküldött pályaművek közül a formai követelményeknek 101 tett eleget, ebből 49 pályázót ítélt támogatásra alkalmasnak az Értékelő Bizottság. Így a felhívásban szereplő 45 szakkör helyett 49 támogatott pályamű benyújtójával kezdődhet meg az együttműködési megállapodás kidolgozása a Tehetséghidak Programra vonatkozó előírások figyelembevételével.

A támogatást az alábbi Tehetségpontok nyerték el:
 

Tehetségpont neve

Tudományterület

Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ (Pécs)

dráma és előadóművészet

Avasi Gimnázium (Miskolc)

informatika

Batthyány Lajos Gimnázium (Nagykanizsa)

informatika

Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és Óvoda (Szarvas)

matematika

BioRitmus Életmód és Mozgásművészeti Tehetségpont (Pécs)

dráma és előadóművészet

Boronkay György Műszaki Középiskola, Gimnázium és Kollégium (Vác)

matematika

ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium (Budapest)

földrajz

Erdős Pál Matematikai Tehetséggondozó Iskola

matematika

Esze Tamás Gimnázium és Esze Tamás Alapítvány (Mátészalka)

egyéb természettudomány

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium (Miskolc)

földrajz

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium (Miskolc)

matematika

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium (Miskolc)

történelem

Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium (Miskolc)

biológia

Földes Ferenc Gimnázium (Miskolc)

magyar

Garay János Gimnázium (Szekszárd)

biológia

Garay János Gimnázium (Szekszárd)

dráma és előadóművészet

Gyárvárosi és Szabadhegyi Általános Iskola és Középiskola Gyárvárosi Általános Iskolája (Győr)

matematika

Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium (Hajdúböszörmény)

magyar

Huszár Gál Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Debrecen)

egyéb természettudomány

Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (Budapest)

informatika

József Attila Általános Iskola, Egységes Pedagógiai Szakszolgálat (Berettyóújfalu)

biológia

Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium (Kecskemét)

matematika

Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Budapest)

idegen nyelv

Lovassy Tehetségpont (Veszprém)

biológia

Lovassy Tehetségpont (Veszprém)

matematika

MATFUND Középiskolai Matematikai és Fizikai Alapítvány (Budapest)

fizika

Ménfőcsanaki Aranygrádics (Győr)

egyéb természettudomány

Neumann János Középiskola és Kollégium (Eger)

matematika

NYME Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ (Szombathely)

informatika

NYME Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ (Szombathely)

idegen nyelv

Nyugat-magyarországi Egyetem Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola (Győr)

kémia

Orosháza Város Általános Iskolája és Pedagógiai Szolgáltató Intézménye (Orosháza)

idegen nyelv

Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Diákotthon és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Budapest)

kémia

Pesterzsébeti Művészeti Stúdió Alapítvány (Budapest)

dráma és előadóművészet

Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola (Pécs)

dráma és előadóművészet

Premontrei Szent Norbert Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Diákotthon (Gödöllő)

biológia

Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium (Szeged)

biológia

Rudas Közgazdasági Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium Tehetségpont (Dunaújváros)

egyéb természettudomány

Salgótarjáni Központi Általános Iskola és Diákotthon (SKÁID) (Salgótarján)

egyéb természettudomány

Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Budapest)

művészet és művészettörténet

SZIK Tehetségpont (Budapest)

egyéb társadalomtudomány

Szín-Vonal a Művészetoktatásban, Tehetséggondozásban Tehetségpont (Badacsonytördemic)

művészet és művészettörténet

Táncsics Mihály Közgazdasági, Ügyviteli, Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakközépiskola és Szakiskola (Salgótarján)

informatika

Türr István Gimnázium és Kollégium (Pápa)

történelem

Türr István Gimnázium és Kollégium (Pápa)

filozófia

Vasvár Úti Általános Iskola (Ózd)

matematika

Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium (Nyíregyháza)

informatika

Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium (Nyíregyháza)

matematika

Zrínyi Miklós Gimnázium (Zalaegerszeg)

fizika